Torsdag den 15/6.

Vilken härlig och rolig dag vi har haft. Direkt på morgonen gav vi oss av till Kulturen. Där hade vi en mysig förmiddag med fika och lek.

När vi fått i oss lite lunch var det nya upplevelser på programmet. Då var vi bjudna till 1-4 B på temaavslutning. Vi fick se hur dom arbetat med tema kläder och allt dom gjort med och om kläder. Efteråt fick vi klä ut oss, prova en massa saker som dom jobbat med och läsa böcker om kläder.
I morgon är det skolavslutning och när vi ätit lunch går först dom som skall sjunga iväg och en stund därefter går vi andra till kyrkan. Avslutningen börjar 13.15. det kommer bli mycket folk så jag rekommenderar att ni som vill vara med kommer i god tid.

Välkomna.


Prenumerera på nya blogginlägg

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *